Powrót do formy – jak zadbać o stopy osób aktywnych fizycznie?

Informacja prasowa
24 kwietnia 2017 r.

Powrót do formy – jak zadbać o stopy osób aktywnych fizycznie?

Stopy są częścią ciała, która jest najbardziej narażona na urazy i otarcia. To na nich opieramy cały nasz ciężar. Warto o nie zadbać, w szczególności na wiosnę, kiedy postanawiamy więcej się ruszać i pracować nad naszą kondycją. Nie ważne jaki sport uprawiamy, powinniśmy pomyśleć o właściwej ochronie stóp, aby sobie nie zaszkodzić. Marka Gehwol przygotowała kilka rad, dzięki którym wrócimy do właściwej formy bez bólu, pęcherzy i innych dolegliwości.

Nieistotne czy biegamy, pływamy lub ćwiczymy jogę. Każda dyscyplina sportowa może nieść ze sobą pewne zagrożenia dla naszych stóp. Jeśli nie zwrócimy na nie uwagi, możemy doprowadzić do sytuacji, kiedy będziemy zmuszeni przerwać na jakiś czas treningi. Warto więc zastosować się do kilku prostych zasad, które zadbają o nasz komfort i ochronią stopy.

Odciski i otarcia
Jesteśmy na nie narażeni w szczególności, jeśli lubimy biegać. Nowe buty, zawinięta skarpetka czy spocona stopa wystarczą, aby nabawić się tych przykrych dolegliwości. Otarcia tworzą się, kiedy nasze obuwie jest zbyt luźne, natomiast odciski na skutek nadmiernego nacisku. Poza odpowiednim obuwiem powinniśmy także zadbać o właściwą pielęgnację. Usuwanie martwego naskórka spowoduje, że skóra będzie bardziej elastyczna i odporna na otarcia. Warto więc stosować odpowiedni peeling, który nie tylko zapewni właściwe złuszczanie, ale również będzie zawierać substancje pielęgnujące. Dodatkowo odpowiednio dobrane ortezy z żelu polimerowego pozwolą uchronić miejsca, które najczęściej ulegają uszkodzeniom, np. mały palec stopy lub przedstopie.

Grzyby i bakterie
Kiedy uprawiamy dyscypliny sportowe, które nie wymagają od nas noszenia obuwia, a wręcz przeciwnie ? pozwalają stopie oddychać, gdyż ćwiczymy na boso, również jesteśmy narażeni na szkodliwe czynniki. Pływanie na basenie czy ćwiczenie jogi bez butów i skarpet może prowadzić do zarażenia się infekcjami bakteryjnymi i grzybicznymi. Wystarczy przejść po miejscu, po którym wcześniej chodziła osoba zainfekowana. Z tego powodu bardzo istotna jest profilaktyka. Idąc na takie zajęcia warto wcześniej spryskać stopy sprayem, który w swoim składzie będzie zawierać bisabolol ? ochroni on stopy przed niechcianymi infekcjami. Dodatkowo mocznik i alantoina zregenerują i nawilżą skórę. Raz w tygodniu wskazane jest również profilaktycznie wykonanie kąpieli stóp w soli, która zapobiegnie poceniu się skóry, zaczerwienieniom, grzybicy i łuszczycy. Po takim zabiegu należy wykonać peeling i wsmarować w stopy odświeżająco – chłodzący balsam. Dzięki zawartości naturalnej mięty pieprzowej i mentolu pielęgnuje zmęczone i piekące nogi.

Chcąc zadbać o właściwą higienę stóp w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji skóry narażonych na infekcje bakteryjne i grzybiczne oraz na odciski i otarcia, w szczególności polecane są:
1. Dezodorant do stóp i butów Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
2. Pielęgnacyjny spray do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
3. Balsam odświeżający i chłodzący do stóp i nóg Gehwol, cena ok. 23 zł/ 75 ml
4. Peeling z masy perłowej Gehwol, cena ok. 40 zł/ 125 ml
5. Sól do kąpieli z lawendą Gehwol, cena ok. 23 zł/ 10 x 20 g
6. Orteza z żelu polimerowego Gehwol, cena od ok. 13 zł/ sztuka
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk ? Gerlasan i twarzy ? Gerlavit.

Authors
Top