Stopy

Pielęgnacja stóp latem

Pielęgnacja stóp latem
Informacja prasowa Poznań, 15 maja 2017 r. Pielęgnacja stóp latem Kiedy za oknem temperatura staje się coraz wyższa, warto zadbać o te części ciała, które

Informacja prasowa
Poznań, 15 maja 2017 r.

Pielęgnacja stóp latem

Kiedy za oknem temperatura staje się coraz wyższa, warto zadbać o te części ciała, które latem chętnie odkrywamy. Nie istotne czy nosimy sandałki na obcasie czy japonki, większość rodzajów letniego obuwia odsłania nasze stopy. Warto więc, aby były one przez cały czas zadbane, szczególnie, że nie jest to dla nich łatwy czas. Eksperci marki Gehwol przygotowali mini poradnik, który pomoże zadbać o stopy latem.

Chodzenie boso oraz wysokie temperatury, które panują latem, mogą wpływać negatywnie na kondycję naszej skóry. W tym okresie ma ona tendencje do częstszego przesuszania się, dlatego bez zastosowania odpowiedniej pielęgnacji może dojść do jej pęknięć, co jest problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym. Przez rany w skórze do organizmu dostają się bowiem bakterie, które mogą powodować zakażenia i infekcje. Odpowiednia pielęgnacja pomoże uniknąć tego problemu.

Raz w tygodniu
Wystarczy kilkanaście minut w tygodniu, aby stopy były zrelaksowane, a skóra wypielęgnowana. Już kwadrans moczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem odpowiedniej soli do kąpieli nie tylko zregeneruje zmęczone i piekące nogi, ale również zadziała dezodoryzująco i dezynfekująco. Naskórek zostanie zmiękczony i pobudzony do regeneracji. Kosmetyk z dodatkiem np. lawendy zadziała relaksacyjnie na cały organizm. Warto pamiętać, że kąpiel stóp jest podstawą podczas ich pielęgnacji, gdyż przygotowuje skórę do kolejnych etapów kosmetycznych ? dzięki niej lepiej wchłonie dobroczynne składniki kremów i masek oraz będzie nawilżona.

2 razy w tygodniu
Po kąpieli stóp oraz przy okazji zwykłego prysznica warto również wykonać peeling. Zrogowaciały naskórek na stopach może być jedną z przyczyn przykrego zapachu oraz wygląda nieestetycznie w odkrytym obuwiu. Peelingi cukrowe z dodatkowymi składnikami takimi jak np. proszek bambusowy mają dwufazowe działanie. Grubsze ziarna usuwają większe łuski skóry i szybko się rozpuszczają, natomiast drobny bambusowy granulat łagodnie uzupełnia złuszczanie. Dodatkowo substancje pielęgnujące sprawiają, że skóra staje się elastyczna i odporna na otarcia.

A to już wiesz?  Paluch koślawy

Codziennie
Codzienna pielęgnacja nie musi zajmować wiele czasu. Wystarczy odpowiednio dobrany krem, który zadba o skórę. W okresie letnich upałów warto stosować kosmetyk o długotrwałym działaniu chłodzącym i odświeżającym, który likwiduje uczucie zmęczenia i pieczenia stóp. Dodatkowo takie składniki jak mentol i olejek rozmarynowy pomogą zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, infekcjom grzybicznym i świądowi skóry. Wybierając odpowiedni krem sprawdźmy, czy nadaje się on do codziennej pielęgnacji.
Zadbana skóra sprawi, że bez zawahania będziemy pokazywać stopy nie tylko w odkrytych butach, ale również boso.

Chcąc właściwie zadbać o stopy latem, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do przywrócenia właściwej kondycji skórze suchej czy zaniedbanej, w szczególności polecane są:

1. Sztyft do pielęgnacji paznokci i skórek Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
2. Balsam odświeżający i chłodzący do stóp i nóg Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
3. Peeling bambusowo- cukrowy Gehwol, cena ok. 40 zł/ 125 ml
4. Sól do kąpieli z lawendą Gehwol, cena ok. 23 zł/ 10 x 20 g
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk ? Gerlasan i twarzy ? Gerlavit.

hastagi na stronie:

#działanie kremów i masek do pielęgnacji stóp

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy