Chirurgia estetyczna Chirurgia twarzy

Z garbem, za szeroki, zbyt płaski, słowem ? do poprawki. Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?

Informacja prasowa, 16.06.2014 Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos? Z garbem, za szeroki, zbyt płaski, słowem ? do poprawki. Jeśli myślisz o zmianie kształtu nosa, ale

Informacja prasowa, 16.06.2014

Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?
Z garbem, za szeroki, zbyt płaski, słowem ? do poprawki. Jeśli myślisz o zmianie kształtu nosa, ale boisz się zabiegów chirurgicznych, jest na to rada. Gdy problem tkwi w estetyce i nie niesie za sobą poważnych komplikacji zdrowotnych, inwazyjną operację można łatwo zastąpić zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy, ze względu na swoje właściwości, często stosowany jest do estetycznej korekcji nosa. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym wstrzyknięcie kwasu jest nieinwazyjne oraz nie wyklucza pacjenta z codziennych czynności. Co więcej efekt zabiegu nie jest stały, utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy. Jeśli zatem stwierdzimy, że z nowym nosem nie jest nam do twarzy, po prostu zrezygnujemy z przeprowadzania kolejnych zmian.

W czym pomoże nam kwas?
HA, czyli kwas hialuronowy ma szereg zastosowań. W przypadku nosa pozwala wymodelować jego grzbiet oraz skrzydła, zniwelować występujące ubytki oraz odchylenie od symetrii, a nawet zrównać mały garb oraz podnieść czubek. Często wystarczy 1 ml, aby zmiana była zauważalna. Potwierdza to dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie. ? Dobierając dawkę preparatu, zawsze należy wziąć pod uwagę indywidualne wskazania. Zaczynamy od dawki najmniejszej, z reguły jest to 1 ml, i dopiero jeśli zachodzi taka potrzeba, zwiększamy dawkę do 2 lub 3 ml. Kluczem do sukcesu jest jednak otrzymanie optymalnego efektu przy jak najmniejszej ilości preparatu ? wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak, chirurg plastyczny. Zgrabny, symetryczny nos, w przeciwieństwie do nosów dużych i przekrzywionych, wpisuje się w kanon piękna. Jeśli jednak nie możemy pochwalić się atrakcyjnym nosem, z pomocą kwasu bez szwanku pozbędziemy się większości kompleksów.

Jak przebiega zabieg?
? Kwas wstrzykuje się w wąskich tunelach, zazwyczaj w podstawę nosa, czyli słupek ? jego centralną część oraz u podstawy skrzydeł ? wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie. ? Preparat użyty do korekcji powinien odznaczać się dużą plastycznością. Stosuję do tego celu Teosyal Deep Lines z oferty szwajcarskiego producenta Teoxane, który świetnie sprawdza się w przypadkach gdy trzeba coś w danym miejscu dodać, zwiększyć objętość ? dodaje ekspert. Zabieg trwa zazwyczaj około 15 ? 20 minut. Po jego zakończeniu na skórze mogą wystąpić opuchnięcia, które znikają po kilku dniach. Efekt utrzymuje się około 9 ? 12 miesięcy.

A to już wiesz?  Sprawdzone metody walki ze skórką pomarańczową

Do kogo na taki zabieg?
Jak przy każdym zabiegu, w którym na szali stawiamy swój wygląd, tak i w przypadku korekty nosa ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Ten zabieg powinien przeprowadzić lekarz, najlepiej chirurg, który poza wiedzą o właściwościach poszczególnych preparatów, będzie wiedział również, jak przebiegają naczynia krwionośne, jak zbudowany jest nos i znał rozmieszczenie poszczególnych chrząstek. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony rzetelnie, bez ryzyka przykrych powikłań i uszkodzenia naczyń.

Przykładowa klinika, w której można wykonać zabieg:
Klinika Chirurgi Plastycznej Dr Grzesiak
ul. Czerniakowska 178 a
Warszawa
Tel. 22 407307
E-mail: [email protected]

PACK FACE Pure sense DEEP LINES-003-2014-06-17 _ 17_54_28-72

Logo-001-2014-06-17 _ 17_54_28-72

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy