Nie jesteś z tym sam. Jak sobie radzić z Alzheimerem?

Łódź, 22 listopada 2018 r. Nie jesteś z tym sam. Jak sobie radzić z Alzheimerem? Twoja mama już cię nie rozpoznaje? Mąż znów wyszedł z

Łódź, 22 listopada 2018 r.

Nie jesteś z tym sam. Jak sobie radzić z Alzheimerem?

Twoja mama już cię nie rozpoznaje? Mąż znów wyszedł z domu i zapomniał gdzie mieszka? Trudno sobie wyobrazić bezradność opiekunów osób cierpiących na choroby otępienne. Tymczasem w samej tylko Łodzi chorować może nawet 30 tysięcy osób, z czego około 18 tysięcy na Alzheimera. Jak sobie radzić, gdzie szukać pomocy? Tego w najbliższą sobotę i poniedziałek dowiedzieć można się w Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim.

? Na sobotnie spotkanie zapraszamy wszystkie osoby, które zauważyły niepokojące objawy u siebie, lub bliskich, ale też opiekunów osób chorych, którzy czują się osamotnieni w codziennych zmaganiach, potrzebują wiedzy i sparcia ? zapowiada Maja Maciaszczyk-Bednarek, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzonego przez ŁTA. ? Podpowiemy, jakie są objawy i przebieg choroby i kiedy należy zacząć się niepokoić o swoje zdrowie ? wyjaśnia.

Specjaliści związani z Łódzkim Towarzystwem Alzheimerowskim: psychiatrzy, psychologowie i terapeuci zajęciowi, mówić będą o tym jak łagodzić objawy i spowalniać rozwój choroby. Poradzą jak komunikować się z osobą chorującą, jak z nią pracować i ćwiczyć. Sobotnie spotkanie w siedzibie ŁTA, przy ul. Przybyszewskiego 111 rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 13:15.

Z kolei na poniedziałek na 16:30 specjaliści zapraszają opiekunów wraz z podopiecznymi. Podczas spotkania odbędą się warsztaty terapii zajęciowej dla chorych, a opiekunowie będą mogli uczestniczyć w grupie wsparcia, podzielić się swoimi doświadczeniami, porozmawiać z psychologiem. Początek o 16:30. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 500 664 095.
Sobotnie i poniedziałkowe zajęcia kończą cały cykl spotkań zorganizowanych w ramach projektu ?Mikrogranty dla seniorów” finansowanego ze środków Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum OPUS.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy