Wiadomości Branżowe

Dla ochłody: lawenda, lilie, wrzosy

Temperatura w domowych pomieszczeniach zależy głównie od ich położenia w stosunku do stron świata i kondygnacji, na której się znajdują. Sam wystrój także wpływa na odczuwanie temperatury i nasze samopoczucie. Chłodne odcienie fioletu sprawią, że aranżacja będzie orzeźwiająca i lekka. Podpowiadamy, jak ich użyć i z czym łączyć, żeby wprowadzić do

Teaser

Temperatura w domowych pomieszczeniach zależy głównie od ich położenia w stosunku do stron świata i kondygnacji, na której się znajdują. Sam wystrój także wpływa na odczuwanie temperatury i nasze samopoczucie. Chłodne odcienie fioletu sprawią, że aranżacja będzie orzeźwiająca i lekka. Podpowiadamy, jak ich użyć i z czym łączyć, żeby wprowadzić do wnętrza trochę tajemniczego uroku.

Narażeni na upał

W upalne lato, szukamy schronienia przed słońcem we wnętrzach. Najbardziej nagrzewają się przestrzenie znajdujące się najbliżej dachu budynku i od strony południowej, dlatego, jeśli chcemy uniknąć nieznośnego ukropu, powinniśmy zapewnić im dobrą wentylację i ochronę przeciwsłoneczną. W tym przypadku nieocenione okazują się rolety zaciemniające, które całkowicie odcinają dopływ promieni słonecznych do wnętrza.

Lekko na lato

Chcąc stworzyć lekką, letnią aranżację trzymajmy się zasady: im mniej tym lepiej. Jednym z aranżacyjnych tricków jest wybór rozbielonych kolorów np. szarości, błękitów czy fioletu, które sprawią, że wnętrze automatycznie stanie się bardziej przestronne. Sama biel sprawia, że cały wystrój nabiera lekkości. W połączeniu z kolorem liliowym, lawendowym czy wrzosowym uzyskamy bardzo świeżą i ożywczą kompozycję.

Właściwa roleta na właściwym miejscu

? Jasna aranżacja okna z transparentnymi materiałami sprawdzi się w pomieszczeniach, w których nasłonecznienie w ciągu dnia jest niewielkie. Białe rolety z delikatnym wzorem, obramowane białymi zasłonami rozjaśnią pomieszczenie, np. od strony północnej, gdzie nie ma wiele naturalnego światła. Do pomieszczeń od strony południowej należy rozważyć zakup rolet zaciemniających, które ograniczą nagrzewanie wnętrza ? o praktycznej stronie aranżacji okna opowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Zgrany tercet

Fiolet i jego odcienie idealnie komponują się z jasnymi brązami i beżami ? świetnie uzupełniają aranżacje, w których występują np. cegły w piaskowym kolorze, drewniany parkiet czy parapet. Kolor liliowy lub wrzosowy urozmaicony białym wzorem na ścianie, podkreślony białymi dodatkami czy drewnianymi meblami nabiera niebanalnego, intrygującego charakteru. Ciemniejsze odcienie dodają wnętrzu tajemniczości i artystycznego wyrazu. Nie należy ich jednak nadużywać ? narzuta, roleta, czy jedna ciemna ściana w zupełności wystarczą by nadać wnętrzu charakter, jednocześnie go nie przeciążając.

A to już wiesz?  Gdzie Polacy spędzą kolejny długi weekend w tym roku?

Czy to w Prowansji, czy na polskich wrzosowiskach ? kolor lawendowy i wrzosowy kojarzy się z cienistym, letnim popołudniem na łonie natury. Zastosowany w mieszkaniu uspokoi i zrelaksuje domowników, tworząc we wnętrzu wrażenie nieuchwytnej lekkości i zwiewności.

< 242408" >

Źródło FRANC GARDINER. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy