Nogi

5 sposobów na lekkie i zdrowe nogi

5 sposobów na lekkie i zdrowe nogi
Informacja prasowa 10 maja 2019, Warszawa 5 sposobów na lekkie i zdrowe nogi Nasze nogi nie mają lekko. Eksploatowane przez niewygodne buty, stojącą pracę lub

Informacja prasowa
10 maja 2019, Warszawa

5 sposobów na lekkie i zdrowe nogi

Nasze nogi nie mają lekko. Eksploatowane przez niewygodne buty, stojącą pracę lub wysokie temperatury, mają prawo poczuć się zmęczone. Jak sobie z nimi radzić, gdy po całym dniu puchną i odmawiają posłuszeństwa? Poznaj kilka sposobów na lekkie nogi.

Prewencja to podstawa
Mimo, że za oknem coraz cieplej, to nasze nogi niekoniecznie lubią upały. Wysokie temperatury powodują, że żyły rozszerzają się, przez co krew płynie wolniej i zalega w naczyniach krwionośnych. W efekcie na naszych nogach pojawia się opuchlizna, a w przyszłości może to doprowadzić nawet do żylaków. Chcąc uniknąć problemów z kończynami dolnymi warto działać prewencyjnie i wprowadzić kilka zmian do swojego stylu życia.

1. Dieta ? mając na uwadze dobro swoich nóg ogranicz ilość soli w posiłkach. Jej nadmiar wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie i powstawanie opuchlizny. Odstaw również fast foody, słodycze i napoje gazowane, które powodują wzrost masy ciała. Jedz więcej owoców, warzyw, a także pij wodę ? rekomendowane jest spożycie około 2 litrów wody dziennie. Dzięki temu nawodnisz organizm, przez co przestanie on zatrzymywać płyny.

2. Noś wyroby uciskowe – aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia żylaków staraj się zakładać podkolanówki, pończochy lub rajstopy uciskowe np. marki Venoflex, które aktywnie pobudzają krążenie w nogach. Są to produkty uciskowe, które łagodzą bóle i przynoszą ulgę osobom zmagającym się z problemami żylaków, pajączków i uczuciem ciężkich nóg. Najściślejsze są w okolicy stawu skokowego i stopniowo luźniejsze ku górze, przez co wspomagany jest przepływ krwi w kierunku serca. Dzięki tym produktom zapewnimy sobie zdrowe i piękne nogi przez cały dzień.

3. Aktywność fizyczna ? niewątpliwie sport poprawia krążenie i zapobiega zastojom żylnym, a także łagodzi obrzęki. Aby poprawić kondycję nóg staraj się więc wykonywać nieskomplikowane ćwiczenia ? krążenia stóp, przysiady, marsze. Odpływ krwi z nóg wspomoże również jazda na rowerze lub tzw. ?rowerek? wykonywany w pozycji leżącej.
4. Pielęgnuj swoje nogi ? na kondycję nóg znacząco wpływa ich odpowiednia pielęgnacja. Zmęczonym i opuchniętym nogom pomoże relaksująca kąpiel w chłodnej wodzie z dodatkiem soli morskiej lub ziół np. mięty. Nie zapomnij również o masażu, który poprawia krążenie krwi. Wcieraj krem lub balsam kolistymi ruchami, zacznij od stóp i stopniowo idź w górę.

A to już wiesz?  Żylaki ? jak powstają i jak sobie z nimi radzić?

5. Zwróć uwagę na obuwie ? szpilki, choć wyglądają oszałamiająco, niekoniecznie są bezpieczne dla zdrowia naszych nóg. Buty na wysokim obcasie ograniczają aktywność mięśni łydek oraz utrudniają odpływ krwi z dolnych kończyn, co może skutkować pojawieniem się opuchlizny lub żylaków. Na co dzień staraj się więc nosić wygodne buty na płaskiej podeszwie, które przynoszą ulgę zmęczonym nogom.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy