Kuracja dla stóp

Cieszysz się, że jest zima, bo nie musisz martwić się o to, że ktoś zobaczy Twoje stopy. Ale zima się skończy, przyjdzie lato i będziesz musiała w końcu odkryć tą część ciała i co wtedy? Na szczęście jeszcze dużo czasu, więc najlepiej zacznij kurację swoich stóp już dziś, by powitały one ocieplenie w bardzo dobrej kondycji, a Ty nie będziesz musiała się martwić o ich wygląd, a nawet będziesz mogła być dumna z tego jak dobrze się prezentują.

stopy-4-pary.jpg

Aby tego dokonać należy regularnie przeprowadzać relaksująco-oczyszczające zabiegi. Jest to bardzo proste i nie wymaga od nas wiele czasu, ani wysiłku. Napuść do miski ciepłej wody, jednak uważaj by nie była ona gorąca, bo możesz sobie tylko tym zaszkodzić, jeśli zamoczysz stopy w wodzie o zbyt wysokiej temperaturze sprawisz, że naczynka krwionośne zaczną pękać.

Lepszy efekt osiągniemy, jeśli do wody dodamy napar ze skrzypu i będziemy moczyć w nim nogi ok. 15-20 min. Ważne, by zrogowaciały naskórek ścierać regularnie pumeksem, możemy wcześniej te miejsca posmarować maścią z mocznikiem, która go zmiękczy i sprawi, że będzie podatniejszy na tego rodzaju zabiegi.

Authors
Top