Co jeść, gdy bolą stawy?

Kiedy bolą stawy, traci się na ogół chęć do życia. Nawet, jeśli ma się trzydzieści lat i jest się teoretycznie w „sile wieku”, a cierpi się na bóle stawów, człowiek czuje się dosłownie jak inwalida – nie może się normalnie poruszać, klękać, wstawać – najprostsze na co dzień czynności stają się prawdziwą udręką.

Przyczyny takiego stanu są bardzo różne. Podstawowym czynnikiem wpływającym na przeciążenie stawów, a w konsekwencji na ich obrzęk, jest otyłość. Szczególnie dotyczy to stawu biodrowego oraz kolanowego.

Co jeść, gdy bolą stawy?

(more…)

hastagi na stronie:

#co jeść na stawy #co jeść na zdrowe kolana #co jesc gdy bola stawy #gdy bola nogi stopy #gdy bolą stawy nogi #co jest ziolowego dobre gdy bolą stawy

0 0 vote
Article Rating
Authors
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dera
Dera
8 lat temu

Odpowiednia dieta z niewielką ilością mięsnych chrząstek i żelatyny oraz suplementacja. Zawsze byłam niej przeciwna ale przekonałam się, stosuję Flexagen do picia-saszetki, mi najbardziej odpowiada smak malinowy.

Zośka
Zośka
7 lat temu

na każdego działa co innego. Moja rodzina stosuje bio siarke sufrin. Tato nadal się skarży na ból, za to mama mówi, że jak ręką odjął. Na rynku mamy tyle preparatów, że każdy znajdzie coś dla siebie, grunt by tylko był skuteczny i naturalny, tak jest w przypadku sufrinu.

Zośka
Zośka
7 lat temu

Jeśli ktoś choruje na stawy to mysle że co nieco wie na temat budowy/odbudowy chrząstki stawowej.. jakie składniki sa niezbędne, które łagodzą stany zapalne itp Przynajmniej ja tak funkcjonuje ;-) Czytam, szukam, próbuje i dzielę się swą opinią. Siarki tutaj opisywać nie będę bo jeśli ktoś jest zainteresowany to wiadomości o niej znajdzie..o jej wpływie na stawy.. I myślę, że starszej, chorej osobie z pewnością nie trzeba mówić o takich uzdrowiskach jak Busko Zdrój, solec Zdrój któe słyna na cały świat z leczniczych zabiegów właśnie na bazie siarki.. Więc nim się wypowie "tylko spokojnie" na jakis temat proponuje poczytać ;-)… Czytaj więcej »

Top