Choroby reumatyczne

Według klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Reumatologicznego istnieje około 130 jednostek chorobowych zaliczanych do chorób reumatycznych. Jak duża część populacji cierpi na bóle reumatyczne? W Polsce jest to ponad 18 mln. osób co stanowi ok. 61,1% populacji2.

Choroby reumatyczne występują u ludzi w każdym wieku, również u dzieci. Niektóre z nich dotyczą częściej kobiet niż mężczyzn (np. reumatoidalne zapalenie stawów), inne natomiast dotykają częsciej osoby należące do określonych grup wiekowych (np. częstość choroby zwyrodnieniowej stawów rośnie z wiekiem).

hastagi na stronie:

#cebula na spuchniete stoy #kompresjoterapia wikipedia #kurzajki odciski #odciski na palcach zdjecia

0 0 vote
Article Rating
Authors
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joasia
Joasia
6 lat temu

Niedawno miałam grzybice stóp. Niestety jest to dość bolesny problem , uciążliwy jak i również powracający. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jest to początek grzybicy. Pojawił się świąd, zaczerwienienie i wiele innych niepokojących oznak. Zaczęłam szukać informacji na ten temat i trafiłam na stronę grzybicastop.org i po przeczytaniu artykułów skonsultowałam się z lekarzem . Po dłuższym leczeniu udało mi się wyjść z tego, a teraz bardzo dbam o swoje stopy.

Bartek
Bartek
6 lat temu

Moja babcia niedawno miała reumatoidalne zapalenie stawów, co w bardzo dużym stopniu utrudniało jej funkcjonowanie. Zalecone leki zażywa regularnie, ale niestety nie daje to zbyt dużych efektów….

Top