Zdrowe paznokcie

Piękne paznokcie to zdrowe i mocne paznokcie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z paznokciami nie powinnaś zwlekać z reakcją. Zrób coś, aby temu zapobiec.

Ważną rzeczą jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja po tym, jak paznokcie staną się niezdrowe, np. rozdwojone czy połamane lub zupełnie matowe, ale też zapobieganie.

Zastanów się, czy nie robisz czegoś, co powoduje, ze są ona zniszczone czy popękane. Być może właśnie moczyłaś ręce przy okazji sprzątania w jakimś środku chemicznym.

paznockie-wzorki-serduszko250.jpg

Pamiętaj, że na wygląd i kształt paznokci ma wpływ złe odżywianie. Być może masz niedobory pokarmowe, brakuje Ci pewnych witamin, co odbija się także na Twoich paznokciach, ale także włosach i skórze całego ciała.

Choroby przemiany materii i schorzenia narządów wewnętrznych także mogą mieć negatywny wpływ na Twoje paznokcie. Czasem to właśnie po ich wyglądzie lekarz jest w stanie rozpoznać jakąś chorobę.

Wpływ na paznokcie mają również czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć i temperatura. Nie bez znaczenia jest też to, w jaki sposób pielęgnujesz swoje paznokcie. Oprócz tego, rodzaj wykonywanej pracy może mieć także kluczowe znaczenie.

Jeśli pracujesz fizycznie i masz kontakt ze środkami chemicznymi, Twoja skóra robi się coraz bardziej zniszczona. Paznokcie również. Dlatego powinnaś używać rękawiczek ochronnych.

hastagi na stronie:

#sucha skura i brzydkie paznokcie nóg

Authors
Top